MENU
Contact Event
Event Tasks
My Account
Login to view your account
Soccer in college
Colleges
Tournaments
Leagues
Teams
Athletes
USA Rank
How USA Rank works
View Rankings
SincSports
Sinc My Team
Upcoming Events
Promote Your Event
Help & Support
Searchable Help
Contact Us
Home
Apply
Hotels
Terrebonne, Louisiana
Gear
Schedules
Schedules
Standings
Information
Documents
Documents
Check-in
Team Documents
Teams
Accepted Teams
Log In / Sign Up
People Search
Event Search
USA Rank ID
Search
Can't find what you need?
Contact Us
DIVISIONS
VENUES
Find Game
Game #:
Gobbler Cup XXXIII
SCHEDULES ARE ONLINE BUT ARE SUBJECT TO CHANGE. PLEASE CHECK BACK OFTEN.
Schedule
Standings
Houma Lakes Soccer Complex Schedule
Saturday
11/4/2023
8:00 AM
#00105
H:
LEGACY ACADEMY BOYS
A:
Jaguars
5
0
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Lakes U10-2
Saturday
11/4/2023
8:00 AM
#00001
H:
BH 2013B GOLD
A:
United Boys 2013
3
1
Under 11 Boys Gold
Lakes U12-1
Saturday
11/4/2023
8:00 AM
#00013
H:
WestBank FC 13G
A:
TSA UNITED 2013G - KK
1
2
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-2
Saturday
11/4/2023
8:00 AM
#00025
H:
BSC BH 2013B NAVY
A:
NOLA Jesters 13B Black
6
1
Under 11 Boys Bronze
Lakes U12-3
Saturday
11/4/2023
8:00 AM
#00133
H:
BSC BH 2012B WHITE
A:
New Orleans Dfc 12B
3
2
Under 12 Boys Silver
Lakes U12-4
Saturday
11/4/2023
8:00 AM
#00121
H:
BSC BH 2011G
A:
JPSA Krewe
2
0
Middle School Girls
Lakes U13-1
Saturday
11/4/2023
9:30 AM
#00081
H:
2014 NINJA'S
A:
PSC 2014/15 Lions
6
0
Under 10 Boys Turkey Leg
Lakes U10-1
Saturday
11/4/2023
9:30 AM
#00097
H:
2014 PPRD Westbank Elite
A:
TIGERS
2
4
Under 10 Boys Turkey Wing
Lakes U10-2
Saturday
11/4/2023
9:30 AM
#00132
H:
BSC BH 2012B Navy
A:
PSC 2012 BOYS
0
2
Under 12 Boys Silver
Lakes U12-1
Saturday
11/4/2023
9:30 AM
#00002
H:
NOLA Jesters 13B Purple
A:
CSC EAGELS 2013 B YELLOW
0
5
Under 11 Boys Gold
Lakes U12-2
Saturday
11/4/2023
9:30 AM
#00016
H:
BSC BH 2013G
A:
MSC Lakers 2013 Girls Premier
5
0
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-3
Saturday
11/4/2023
9:30 AM
#00140
H:
New Orleans DFC 13B White
A:
NOLA Jesters 13B Green
2
2
Under 11 Boys Silver
Lakes U12-4
Saturday
11/4/2023
9:30 AM
#00066
H:
NOLA JESTERS 11B PURPLE
A:
BSC BH 2011B Navy
4
1
Middle School Boys Silver
Lakes U13-2
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00106
H:
Broussard
A:
NEW ORLEANS DFC 14B
2
7
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Bayou Country 10
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00027
H:
NOLA JESTERS 13B BLACK
A:
JPSA Thunder
5
3
Under 11 Boys Bronze
Bayou Country 12
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00071
H:
TSA UNITED DEVELOPMENTAL 2014G-BH
A:
Dragons
11
1
Under 10 Girls Turkey Leg
Lakes U10-1
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00107
H:
JSA14B
A:
Legacy Academy Boys
5
3
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Lakes U10-2
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00125
H:
BSC BH 2012B GOLD
A:
Thibodaux United B2012
5
1
Under 12 Boys Gold
Lakes U12-1
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00017
H:
PSC 2013 Girls
A:
WESTBANK FC 13G
2
4
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-2
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00131
H:
New Orleans Dfc 12B
A:
MADISONVILLE UNITED 12B BLUE
2
4
Under 12 Boys Silver
Lakes U12-3
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00052
H:
NOLA Jesters 12G Audubon
A:
BSC BH 2012G GOLD
1
2
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-4
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00059
H:
BSC BH 2011B Gold
A:
OLIMPIA 10B
0
8
MIddle School Boys Gold
Lakes U13-1
Saturday
11/4/2023
11:00 AM
#00067
H:
BVB IA LA 11 Boys Black Puma
A:
SSC 11/10
0
4
Middle School Boys Silver
Lakes U13-2
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00072
H:
Bayou White Tigers ('14 BWT)
A:
GATORS
1
2
Under 10 Girls Turkey Leg
Bayou Country 10B
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00130
H:
Hammer Heads U-12
A:
PSC 2012 BOYS
0
2
Under 12 Boys Silver
Bayou Country 12
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00098
H:
SUPER STRIKERS
A:
SSC 15/14
2
0
Under 10 Boys Turkey Wing
Lakes U10-1
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00082
H:
Acadiana United Vipers Boys
A:
Olimpia 2014B
Under 10 Boys Turkey Leg
Lakes U10-2
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00004
H:
CSC EAGELS 2013 B YELLOW
A:
BH 2013B Gold
1
0
Under 11 Boys Gold
Lakes U12-1
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00003
H:
UNITED BOYS 2013
A:
NOLA Jesters 13B Purple
2
1
Under 11 Boys Gold
Lakes U12-2
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00014
H:
TSA United 2013G - KK
A:
BSC BH 2013G
1
2
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-3
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00028
H:
NO SPARTANS YDP 13/14
A:
BSC BH 2013B Navy
6
1
Under 11 Boys Bronze
Lakes U12-4
Saturday
11/4/2023
12:45 PM
#00122
H:
JPSA Krewe
A:
BSC BH 2010G
0
0
Middle School Girls
Lakes U13-1
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00108
H:
NEW ORLEANS DFC 14B
A:
JSA14B
5
2
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Bayou Country 10
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00101
H:
Olimpia 2015
A:
TSA BU10 BLUE LIGHTNING
5
8
Under 10 Boys Turkey Gizzard
Bayou Country 10B
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00126
H:
THIBODAUX UNITED B2012
A:
Olimpia 12B
3
0
Under 12 Boys Gold
Bayou Country 12
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00073
H:
2015 BSC Lady Kartwheels
A:
TSA UNITED DEVELOPMENTAL 2014G-BH
2
7
Under 10 Girls Turkey Leg
Lakes U10-1
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00102
H:
PSC 2014/15 Pumas
A:
BAYOU BENGALS
0
9
Under 10 Boys Turkey Gizzard
Lakes U10-2
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00051
H:
BSC BH 2012G GOLD
A:
New Orleans DFC 2012 G
8
2
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-1
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00053
H:
BSC BH 2012G Navy
A:
CSC EAGLES 2012 GIRLS
0
1
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-3
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00141
H:
NOLA Jesters 13B Green
A:
CSC EAGLES 2013 B BLACK
0
2
Under 11 Boys Silver
Lakes U12-4
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00060
H:
OLIMPIA 10B
A:
Thibodaux United B2011
7
1
MIddle School Boys Gold
Lakes U13-1
Saturday
11/4/2023
2:15 PM
#00064
H:
SSC 11/10
A:
NOLA JESTERS 11B PURPLE
1
4
Middle School Boys Silver
Lakes U13-2
Saturday
11/4/2023
3:45 PM
#00075
H:
Dragons
A:
BAYOU WHITE TIGERS ('14 BWT)
2
3
Under 10 Girls Turkey Leg
Lakes U10-1
Saturday
11/4/2023
3:45 PM
#00109
H:
Jaguars
A:
BROUSSARD
0
1
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Lakes U10-2
Saturday
11/4/2023
3:45 PM
#00134
H:
BSC BH 2012B Navy
A:
HAMMER HEADS U-12
1
4
Under 12 Boys Silver
Lakes U12-1
Saturday
11/4/2023
3:45 PM
#00135
H:
MADISONVILLE UNITED 12B BLUE
A:
BSC BH 2012B White
3
1
Under 12 Boys Silver
Lakes U12-2
Saturday
11/4/2023
3:45 PM
#00015
H:
MSC Lakers 2013 Girls Premier
A:
PSC 2013 GIRLS
1
2
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-3
Saturday
11/4/2023
3:45 PM
#00026
H:
JPSA Thunder
A:
NO SPARTANS YDP 13/14
0
9
Under 11 Boys Bronze
Lakes U12-4
Saturday
11/4/2023
3:45 PM
#00120
H:
BSC BH 2010G
A:
BSC BH 2011G
3
1
Middle School Girls
Lakes U13-1
Saturday
11/4/2023
3:45 PM
#00065
H:
BSC BH 2011B NAVY
A:
BVB IA LA 11 Boys Black Puma
2
0
Middle School Boys Silver
Lakes U13-2
Saturday
11/4/2023
5:15 PM
#00074
H:
GATORS
A:
2015 BSC Lady Kartwheels
4
2
Under 10 Girls Turkey Leg
Lakes U10-1
Saturday
11/4/2023
5:15 PM
#00099
H:
TSA BU10 BLUE LIGHTNING
A:
PSC 2014/15 Pumas
4
2
Under 10 Boys Turkey Gizzard
Lakes U10-2
Saturday
11/4/2023
5:15 PM
#00127
H:
Olimpia 12B
A:
BSC BH 2012B GOLD
3
7
Under 12 Boys Gold
Lakes U12-1
Saturday
11/4/2023
5:15 PM
#00049
H:
New Orleans DFC 2012 G
A:
BSC BH 2012G NAVY
1
3
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-2
Saturday
11/4/2023
5:15 PM
#00139
H:
CSC EAGLES 2013 B BLACK
A:
New Orleans DFC 13B White
2
0
Under 11 Boys Silver
Lakes U12-3
Saturday
11/4/2023
5:15 PM
#00050
H:
CSC Eagles 2012 Girls
A:
NOLA Jesters 12G Audubon
0
0
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-4
Saturday
11/4/2023
5:15 PM
#00061
H:
Thibodaux United B2011
A:
BSC BH 2011B Gold
3
3
MIddle School Boys Gold
Lakes U13-1
Sunday, November 5, 2023
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00100
H:
BAYOU BENGALS
A:
Olimpia 2015
11
0
Under 10 Boys Turkey Gizzard
Bayou Country 10
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00058
H:
BSC BH 2012G NAVY
A:
NOLA Jesters 12G Audubon
3
1
Under 12 Girls Bracket
Bayou Country 12
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00076
H:
Gators
A:
TSA UNITED DEVELOPMENTAL 2014G-BH
0
1
Under 10 Girls Turkey Leg
Lakes U10-1
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00111
H:
Legacy Academy Boys
A:
Broussard
1
1
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Lakes U10-2
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00006
H:
NOLA JESTERS 13B PURPLE
A:
BH 2013B Gold
4
1
Under 11 Boys Gold
Lakes U12-1
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00009
H:
BSC BH 2013G
A:
WESTBANK FC 13G
1
3
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-2
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00055
H:
New Orleans DFC 2012 G
A:
CSC EAGLES 2012 GIRLS
0
4
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-3
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00030
H:
JPSA Thunder
A:
BSC BH 2013B NAVY
0
9
Under 11 Boys Bronze
Lakes U12-4
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00068
H:
BVB IA LA 11 Boys Black Puma
A:
NOLA JESTERS 11B PURPLE
0
5
Middle School Boys Silver
Lakes U13-1
Sunday
11/5/2023
8:00 AM
#00069
H:
BSC BH 2011B Navy
A:
SSC 11/10
1
5
Middle School Boys Silver
Lakes U13-2
Sunday
11/5/2023
9:30 AM
#00093
H:
SUPER STRIKERS
A:
Tigers
9
2
Under 10 Boys Turkey Wing
Bayou Country 10
Sunday
11/5/2023
9:30 AM
#00094
H:
SSC 15/14
A:
2014 PPRD Westbank Elite
3
1
Under 10 Boys Turkey Wing
Bayou Country 10B
Sunday
11/5/2023
Playoff #139
9:30 AM
#00138
Consolation
H:
BSC BH 2012B NAVY
A:
New Orleans Dfc 12B
4
0
Under 12 Boys Silver
Bayou Country 12
Sunday
11/5/2023
9:30 AM
#00103
H:
Olimpia 2015
A:
PSC 2014/15 Pumas
4
4
Under 10 Boys Turkey Gizzard
Lakes U10-1
Sunday
11/5/2023
9:30 AM
#00104
H:
TSA BU10 Blue Lightning
A:
BAYOU BENGALS
1
11
Under 10 Boys Turkey Gizzard
Lakes U10-2
Sunday
11/5/2023
Playoff #129
9:30 AM
#00128
Semi Final
H:
THIBODAUX UNITED B2012
A:
Olimpia 12B
8
1
Under 12 Boys Gold
Lakes U12-1
Sunday
11/5/2023
9:30 AM
#00005
H:
CSC EAGELS 2013 B YELLOW
A:
United Boys 2013
3
2
Under 11 Boys Gold
Lakes U12-2
Sunday
11/5/2023
9:30 AM
#00010
H:
MSC Lakers 2013 Girls Premier
A:
TSA UNITED 2013G - KK
0
5
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-3
Sunday
11/5/2023
9:30 AM
#00029
H:
NO Spartans YDP 13/14
A:
NOLA JESTERS 13B BLACK
3
5
Under 11 Boys Bronze
Lakes U12-4
Sunday
11/5/2023
Playoff #124
9:30 AM
#00123
Semi Final
H:
BSC BH 2011G
A:
JPSA KREWE
2
3
Middle School Girls
Lakes U13-1
Sunday
11/5/2023
11:00 AM
#00110
H:
NEW ORLEANS DFC 14B
A:
Legacy Academy Boys
8
1
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Bayou Country 10
Sunday
11/5/2023
11:00 AM
#00112
H:
JSA14B
A:
Jaguars
9
1
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Bayou Country 10B
Sunday
11/5/2023
11:00 AM
#00077
H:
TSA UNITED DEVELOPMENTAL 2014G-BH
A:
Bayou White Tigers ('14 BWT)
2
0
Under 10 Girls Turkey Leg
Lakes U10-1
Sunday
11/5/2023
11:00 AM
#00078
H:
2015 BSC Lady Kartwheels
A:
DRAGONS
2
3
Under 10 Girls Turkey Leg
Lakes U10-2
Sunday
11/5/2023
Playoff #137
11:00 AM
#00136
Final
H:
PSC 2012 Boys
A:
MADISONVILLE UNITED 12B BLUE
1
2
Under 12 Boys Silver
Lakes U12-1
Sunday
11/5/2023
11:00 AM
#00012
H:
PSC 2013 GIRLS
A:
BSC BH 2013G
4
0
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-2
Sunday
11/5/2023
Playoff #138
11:00 AM
#00137
Consolation
H:
HAMMER HEADS U-12
A:
BSC BH 2012B White
4
0
Under 12 Boys Silver
Lakes U12-3
Sunday
11/5/2023
11:00 AM
#00054
H:
NOLA JESTERS 12G AUDUBON
A:
New Orleans DFC 2012 G
5
1
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-4
Sunday
11/5/2023
Playoff #63
11:00 AM
#00062
Semi Final
H:
Thibodaux United B2011
A:
BSC BH 2011B GOLD
1
2
MIddle School Boys Gold
Lakes U13-1
Sunday
11/5/2023
12:45 PM
#00096
H:
Tigers
A:
SSC 15/14
4
6
Under 10 Boys Turkey Wing
Bayou Country 10
Sunday
11/5/2023
12:45 PM
#00083
H:
Olimpia 2014B
A:
2014 Ninja's
Under 10 Boys Turkey Leg
Bayou Country 10B
Sunday
11/5/2023
12:45 PM
#00084
H:
PSC 2014/15 LIONS
A:
Acadiana United Vipers Boys
3
0
Under 10 Boys Turkey Leg
Lakes U10-1
Sunday
11/5/2023
12:45 PM
#00095
H:
2014 PPRD Westbank Elite
A:
SUPER STRIKERS
1
8
Under 10 Boys Turkey Wing
Lakes U10-2
Sunday
11/5/2023
Playoff #8
12:45 PM
#00007
Final
H:
CSC EAGELS 2013 B YELLOW
A:
BH 2013B Gold
4
2
Under 11 Boys Gold
Lakes U12-1
Sunday
11/5/2023
Playoff #143
12:45 PM
#00142
Semi Final
H:
NEW ORLEANS DFC 13B WHITE
A:
NOLA Jesters 13B Green
3
1
Under 11 Boys Silver
Lakes U12-2
Sunday
11/5/2023
12:45 PM
#00011
H:
WESTBANK FC 13G
A:
MSC Lakers 2013 Girls Premier
4
0
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-3
Sunday
11/5/2023
12:45 PM
#00057
H:
CSC Eagles 2012 Girls
A:
BSC BH 2012G GOLD
0
4
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-4
Sunday
11/5/2023
Playoff #71
12:45 PM
#00070
Final
H:
NOLA JESTERS 11B PURPLE
A:
SSC 11/10
7
0
Middle School Boys Silver
Lakes U13-1
Sunday
11/5/2023
Playoff #125
12:45 PM
#00124
Final
H:
BSC BH 2010G
A:
JPSA Krewe
4
1
Middle School Girls
Lakes U13-2
Sunday
11/5/2023
2:15 PM
#00079
H:
BAYOU WHITE TIGERS ('14 BWT)
A:
2015 BSC Lady Kartwheels
6
2
Under 10 Girls Turkey Leg
Bayou Country 10
Sunday
11/5/2023
2:15 PM
#00114
H:
Jaguars
A:
NEW ORLEANS DFC 14B
0
10
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Bayou Country 10B
Sunday
11/5/2023
2:15 PM
#00080
H:
Dragons
A:
GATORS
3
4
Under 10 Girls Turkey Leg
Lakes U10-1
Sunday
11/5/2023
2:15 PM
#00113
H:
BROUSSARD
A:
JSA14B
5
4
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Lakes U10-2
Sunday
11/5/2023
Playoff #130
2:15 PM
#00129
Final
H:
BSC BH 2012B GOLD
A:
Thibodaux United B2012
3
0
Under 12 Boys Gold
Lakes U12-1
Sunday
11/5/2023
2:15 PM
#00008
H:
TSA UNITED 2013G - KK
A:
PSC 2013 Girls
3
1
Under 11 Girls Bracket
Lakes U12-2
Sunday
11/5/2023
Playoff #32
2:15 PM
#00031
Final
H:
NO SPARTANS YDP 13/14
A:
BSC BH 2013B Navy
1
0
Under 11 Boys Bronze
Lakes U12-4
Sunday
11/5/2023
Playoff #64
2:15 PM
#00063
Final
H:
OLIMPIA 10B
A:
BSC BH 2011B Gold
6
1
MIddle School Boys Gold
Lakes U13-1
Sunday
11/5/2023
3:45 PM
#00086
H:
2014 NINJA'S
A:
Acadiana United Vipers Boys
11
0
Under 10 Boys Turkey Leg
Bayou Country 10B
Sunday
11/5/2023
3:45 PM
#00085
H:
OLIMPIA 2014B
A:
PSC 2014/15 Lions
4
0
Under 10 Boys Turkey Leg
Lakes U10-1
Sunday
11/5/2023
Playoff #144
3:45 PM
#00143
Final
H:
CSC EAGLES 2013 B BLACK
A:
New Orleans DFC 13B White
5
3
Under 11 Boys Silver
Lakes U12-2
Sunday
11/5/2023
3:45 PM
#00056
H:
BSC BH 2012G GOLD
A:
BSC BH 2012G Navy
5
0
Under 12 Girls Bracket
Lakes U12-3
Past 24 Hours
Past 3 Days
Past Week
Past 10 Days
Click any team name to see the full schedule for that team.
For further information on the standings, contact the tournment director
All
Fit on Page
Administrative Functions
Publish
Extract all games in the schedule to a spreadsheet on your computer
Refresh all of the hardcopy schedules AND standings
Reset divisons with crossover games
Enter a game number to go to the division that includes that game
Update the text that will be displayed when the schedules are offline
Add Offline Text
Update the text that will be displayed on the schedule page when the schedules are online
Add Schedule Text
Update the text that will be displayed on the standings page when the schedules are online
Add Standings Text
Update the text that will be displayed onthe bracket page when the schedules are online
Add Bracket Text
Update the text that will print on the bottom of the schedule printouts
Add Text to Print-out
Screen to display standings which can be displayed on a large monitor for teams
Spin
Schedule Options for all Divisions
Default Division
All
Under 10 Girls Turkey Leg
Under 10 Boys Turkey Leg
Under 10 Boys Turkey Gobbler
Under 10 Boys Turkey Wing
Under 10 Boys Turkey Gizzard
Under 11 Girls Bracket
Under 11 Boys Gold
Under 11 Boys Silver
Under 11 Boys Bronze
Under 12 Girls Bracket
Under 12 Boys Gold
Under 12 Boys Silver
Middle School Girls
MIddle School Boys Gold
Middle School Boys Silver
Default Round
1
Post Scores
Yes
No
No Points
Group Display
Team Only
Club/Team
Team/Club
Team/State
Division Menu
3 Level (U18)
3 Level (90)/91
3 Level 90/(91)
Division only
Custom
Schedule
By Venue
Schedule
By Club
Game Sort
Date, Time, Field
Date, Field, Time
Hide UnScheduled
Public
Staff
First Display Day
Last Display Day
Start next day at midnight
Full Div.
Report
Codes
Link
H/A
Schedules
Standings
Brackets
Standings
Games Played
Wins
Losses
Ties
Percent
Goals For
Goals For Max
Goals Against
Goals Against Max
Percent
Goal Differential
Goal Differential Max
Points
Tie Breaker
Show
Links
All
Win/Tie/Loss
Sequence
Age/Sex
Name
Sex/Name
Age/Sex Rev
Game Information
Add a Game
Refresh
Game date and time
Enter date only
Enter date only (Show pending)
Unscheduled
Date:
Time:
Home Score:
Away Score:
Overtime
Shootout
Dbl Forfeit
Forfeit
Text Msg
Select Home Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Home:
Winner
Loser
Select Away Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Away:
Winner
Loser
Select a Venue/Field
Type in a field name
Venue:
Field:
Venue:
Type:
Round Robin
Consolation
Play In
Final
Semi Final
Quarter Final
Sweet 16
Round of 32
Round of 64
Round of 128
Round of 256
Third Place
Fifth Place
Seventh Place
Ninth Place
Eleventh Place
Thirteenth Place
Fifteenth Place
Seventeenth Place
Nineteenth Place
Twenty-first Place
Twenty-third Place
Twenty-fifth Place
Twenty-seventh Place
Twenty-ninth Place
Final (Gold)
Final (Silver)
Final (Bronze)
Final (Seeding)
Final (Cust)
Final - If Necessary
To Winner Bracket
Points game
- Game counts in standings
Game was cancelled
Advanced Options
Home Card
Code
Away Card
Cards
Override Points:
Home:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Away:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Crew
Icons
Home
Away
SincSports Only
Round:
Game:
Division:
Game:
Update Game 2 (Group and TeamNo)
1000
0
GOBBLE
2023
GOBBLE
LA016
club
Y
1
NoCodes
Houma Lakes Soccer Complex
2023
10/30/2023
Set Max Differential
Schedule View
From
To
SINC Content Manager